Home

Alekszandr gyityatyin

Alekszandr Gyityatyin lett az olimpia legsikeresebb versenyzője, a szovjet tornász három aranyat, négy ezüstöt és egy bronzot is nyert. A Luzsnyiki stadionban emlékezetes csatákat vívott két brit atléta, Seb Coe és Steve Ovett. Coe 800 méteren volt világcsúcstartó, de eltaktikázta magát, így honfitársa győzött, míg Ovett. Alekszandr Gyityatyin Nyikolaj Andrianov, Eduard Azarjan, Alekszandr Gyityatyin, Bogdan Makuc, Vlagyimir Markelov, Alekszandr Tkacsov 1984 Los Angeles: Gusiken Kodzsi Bart Conner, Timothy Daggett, Mitchell Gaylord, James Hartung, Scott Johnson, Peter Glen Vidman 1988 Szöul: Vlagyimir Artyomo

Az olimpiák története tortenelemcikkek

Az olimpia legsikeresebb versenyzője Alekszandr Gyityatyin, a kiváló tornász volt, aki három aranya mellé még négy ezüstöt és egy bronzot is nyert. A Proszpekt Mirán, a Béke sugárúton épült pazar uszoda hősének a leningrádi Vlagyimir Szalnyikov bizonyult, aki az 1500 m-es gyorsúszásban áttörte a 15 perces álomhatárt. Alekszandr Gyityatyin, a kiváló tornász három aranya mellé még négy ezüstöt és egy bronzot is nyert Nadia Comaneci újabb két elsőés két második hely 36 világ-, 39 Európa- és 74 olimpiai rekord. Magyarok MoszkvMagyarok Moszkváábanban 263 magyar sportoló indul

Olimpiai bajnok tornászok listája - Wikipédi

Az olimpia legeredményesebb sportolója Alekszandr Gyityatyin szovjet tornász lett, három arany, négy ezüst és egy bronzéremmel. A leningrádi Vlagyimir Szalnyikov 1500 méteres gyorsúszásban megdöntötte a 15 perces álomhatárt (14:58,27), és győzött 400 méteren is, továbbá tagja volt az olimpiai bajnok 4x200 méteres váltónak A játékok legsikeresebb versenyzője a szovjet Alekszandr Gyityatyin lett, aki nyolc éremmel (közte három arannyal) zárt a tornacsarnokban. Papp Laci nyomdokaiba lépett a kubai Teofilo Stevenson, aki München és Montreal után zsinórban harmadik aranyérmét szerezte a bokszcsarnokban Az amerikai klasszis nyolc éremmel, hat arannyal és két bronzzal utazhat haza. Az eddigi csúcstartó orosz tornász, Alekszandr Gyityatyin 3 aranyat, 4 ezüstöt és 1 bronzot szerzett az 1980-as moszkvai játékokon

Az olimpia legsikeresebb versenyzője a szovjet Alekszandr Gyityatyin, a kiváló tornász lett, aki három aranya mellé, még négy ezüstöt és egy bronzot is nyert. A leningrádi Vlagyimir Szalnyikov 1500 m-es gyorsúszásban áttörte a 15 perces álomhatárt, és még további két arannyal is gazdagodott Az olimpia legfénylőbb csillagai a szovjet tornász, Alekszandr Gyityatyin, honfitársa, az 1500 méteren a 15 másodperces álomhatáron belülre jutó úszó Vlagyimir Szalnyikov, a finn Lasse Viren müncheni és montreali teljesítményét lekopírozó - arany az 5000 és a 10 000 méteres síkfutásban - etióp Miruts Yifter, a Papp. Définitions de 1980. évi nyári olimpiai játékok (torna), synonymes, antonymes, dérivés de 1980. évi nyári olimpiai játékok (torna), dictionnaire analogique de 1980. évi nyári olimpiai játékok (torna) (hongrois Alekszandr Gyityatyin: szovjet: torna: 1980: 8: Michael Phelps: amerikai: úszás: 2004: 8: Egy olimpián a legtöbb, szám szerint hét aranyérmet Mark Spitz szerezte 1972-ben, de alig marad el tőle az idén 23 éves Michael Phelps, aki ha Pekingben megismétli vagy csak megközelíti a négy évvel korábbi, hat aranyérmet hozó.

Ami a nemzetközi mezőnyt illeti az egyéni számokban, az olimpia legeredményesebb sportolója a tornában három aranyat, négy ezüstöt és egy bronzérmet begyűjtő szovjet Alekszandr Gyityatyin lett Alekszandr Gyityatyin Szovjetunió (URS) 19,550 Dănut Grecu Románia (ROM) 19,500 Korlát Kató Szavao Japán (JPN) 19,675 Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) 19,500 Cukahara Micuo Japán (JPN) 19,475 Lólengés Magyar Zoltán Magyarország (HUN) 19,700 Kenmocu Eizó Japán (JPN) 19,575 Nyikolaj Andrianov Szovjetunió (URS) 19,52

Az olimpiák története 24

1. Éremtáblázat [szerkesztés] (A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy ért
  2. Hiába, Gyityatyin derekáig sem ér fel. Aztán Bicserovára lecsapnak a kollégák, Alekszandr azonban — szerencse is kell — felém tart. — Pályafutásából mit emelne ki a legszíveseb­ben? + Aktuális kérdés, hi­szen öt esztendeje, éppen ezekben a napokban nyer­tem, itt Moszkvában olim­piai aranyérmet
  3. denki jól járt volna, hiszen a magyar tornászról tudni lehetett, hogy a moszkvai lesz az utolsó versenye, a szovjet közönség pedig örült volna, hogy az összetettben első Gyityatyin újabb aranyéremmel gazdagodik
  4. Mérkőzései (a Válogatottban), az NB1-ben és a nemzetközi kupákban képekkel, videókkal Közügyek, napi hírek, karcos vélemények - keresztény szemüvegen keresztül Alekszandr Gyityatyin lett az olimpia legsikeresebb versenyzője, a szovjet tornász három aranyat, négy ezüstöt és egy bronzot is nyert